Yoğun Bakım Ünitesi

 

Klinik Hakkında

Yoğun bakım, yoğun bakım uzmanı olan hekimler ile hemşireler, fizyoterapistler ve diğer ilgili sağlık çalışanlarının birlikte sundukları hizmetlerin bir bütünü olup, hastanelerin özel teknoloji ile donatılmış birimlerinde sunulmaktadır. Bu birimlere yoğun bakım üniteleri adı verilir ve bu birimlerde bir veya birden fazla organ yetmezliği gelişmiş hastalara destek tedavisi sunulur.

Hastanemizdeki erişkin yoğun bakım bölümü hastalarımızın takip ve tedavilerinin yapıldığı kliniktir. Yataklarımızın tamamı yoğun bakım standartlarına uygundur. Yoğun bakım yatakları ortak alana açılan ayrı odalar halinde planlanmıştır. Her yatakta gelişmiş bir yoğun bakım monitörü ve mekanik ventilasyon cihazı bulunmaktadır. Hasta başı monitörleri merkezi monitör izleme sistemine bağlıdır. Buna ek olarak, hastada ölçülen tüm hayati verilerin ve uygulanan tedavilerin sürekli izlenebildiği elektronik hasta izleme sistemi de tüm yoğun bakım yataklarında aktif şekilde kullanılmaktadır.


Hastaların takip ve tedavilerinde yoğun bakım uzman doktorlarımız görev yapmaktadır ayrıca hemşirelerimiz dünya standartlarına uygun olarak hastanın yakın takip ve tedavisini yaparak 7/24 hizmet vermektedir. Kliniğimize hastanedeki kliniklerden, post-operatif olarak ameliyathaneden, acil tıp kliniğinden ve dış merkezlerden hasta yatışı yapılmaktadır. Kliniğimizin günlük rutininde, tüm bu kliniklerle sürekli konsültasyon devam etmektedir. 

Yoğun Bakım Kapasitesi: Yetişkin 26 / Yeni doğan 4 Yataktır.


Yoğun Bakım


05 Ağustos 2022