T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SADECE SEV

Güncelleme Tarihi: 02/04/2019

                 

 
          

SADECE SEV 
          
 
       
2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir.

       Bu Kapsamda hastanemiz Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği Sorumlu Hekimi Doç.Dr. Mehmet Fatih CEYLAN ve Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği Hekimi Doç.Dr.Selma TURAL ile Klinik çalışanlarının katkılarıyla otizm farkındalık günü kapsamında tiyatro gösterisi düzenlemişlerdir.

        Programa Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Sayın Prof.Dr. Selami AKKUŞ, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dekan Yrd. Sayın Doç.Dr. Ahmet Çevik TUFAN,29 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Dilek DÜLGER teşrif etmişlerdir.

           Farkındalık etkinlikliğinde  konuşma yapan Bashekimimiz Sayın Prof.Dr.Gülten KIYAK Otizmin yaşamın ilk 3 yılında ortaya çıkan, gelişimsel bir bozukluk olduğunu,Otizmli çocuklarda  erken tanı ve tedavinin önemini  belirterek , belirtilerden bir veya bir kaçını gözlemleyen ailelerin mutlaka çocuk ergen ruh sağlığı uzmanına başvurması gerektiğini söyledi.

 IMG_5496.JPG

IMG_5502.JPG
 IMG_5506.JPG
IMG_5510.JPG
IMG_5516.JPG